admin

MGRT dokončno potrdilo dva projekta

Objavljeno: 23. 04. 2019

Sredi aprila je lokalna akcijska skupina LAS Dolina Soče od Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo (MGRT) prejela obvestilo o končni potrditvi dveh novih projektov. Kot ugotavljajo na MGRT, sta oba potrjena projekta skladna z namenskimi zahtevami in prispevata k uresničevanju ciljev tako Evropskega sklada za regionalni razvoj (ESRR) kot tudi strategije lokalnega razvoja. Posledično sta oba tudi upravičena do sofinanciranja v 80-odstotni vrednosti.

Skupna vrednost projekta DMC Občine Kanal ob Soči: Hiša dobre volje Deskle, katerega prijavitelj je Občina Kanal ob Soči, znaša nekaj več kot 77.700 evrov, delež sofinanciranja pa dobrih 51.000 evrov. Projekt, katerega osnovi namen se navezuje na vzpostavitev inovativnega produkta socialnega skrbstva oziroma varstva, se bo izvajal vse do konca letošnjega oktobra. Na račun novega dnevnega in medgeneracijskega centra pa ne bodo imeli korist le prebivalci občine Kanal, ampak po potrebi tudi drugi.


Dnevni in medgeneracijski center Občine Kanal ob Soči: HIŠA DOBRE VOLJE DESKLE bo s projektom pridobil: – manjkajočo opremo, ki bo omogočala nemoteno delovanje centra, – urejeno okolico z visokimi gredami in – izobraževanja, delavnice ter usposabljanja za vse lokalne organizacije ter lokalno prebivalstvo na temo demence, staranja, oskrbe starih in neformalne oskrbi.
Foto: arhiv Občine Kanal ob Soči

Projekt Mrouce cajta, ki so ga prijavili na Občini Tolmin, pa je skupaj ocenjen na okoli 86.000 evrov. Prijavitelji tako računajo, da bodo iz ESRR za projekt, ki se bo v letošnjem letu izvajal v Podbrdu, prejeli okoli 58.500 evrov sofinanciranega denarja. Sicer pa bo vzpostavljeno partnerstvo pripomoglo k ohranitvi lokalne dediščine, računa pa se tudi na to, da bo lokalno prebivalstvo v zadostni meri znalo ceniti svojo tradicijo, ki je bistvenega pomena za utrditev kulturne identitete in lahko pomembno prispeva k razvoju kraja.


Odkriti potenciali Podbrda bodo s pomočjo projekta Mrouce cajta trajnostno umeščeni v prostor. S tem se bo lokalnemu prebivalstvu omogočilo kakovostnejše življenje, obiskovalcem pa bodo ti potenciali ponujeni kot razpršeni turistični produkt. Foto: David Štulc (TIC Podbrdo)

T. Š. F.